Czego powinien się wystrzegać konsultant ślubny?

Organizacja ślubu i wesela jest bardzo stresującym czasem dla narzeczonych, dlatego konsultant ślubny powinien być dla nich pełnym wsparciem i nie obarczać ich dodatkowym stresem. Czego zatem powinien wystrzegać się wedding planner?

Nigdy nie mów, że czegoś nie da się zrobić

Niektóre przyszłe Panny Młode reagują wręcz histerycznie, jeśli coś idzie niezgodnie z planem. Mają wytyczony plan i chcą się go trzymać punkt po punkcie. Czasem wymagania bywają wygórowane, jednak konsultant ślubny nigdy nie powinien mówić, że czegoś nie da się zrobić, a starać się z sytuacji wybrnąć kreatywnie, tak by spełnić oczekiwania w takim zakresie, jak to możliwe.

Nie daj sobie wejść na głowę

Wprawdzie praca konsultanta ślubnego polega głównie na spełnianiu życzeń i marzeń przyszłych Państwa Młodych, niektórzy klienci mogą okazać się nadgorliwi. Niezwykle istotne jest wzajemne zaufanie, a także wytyczenie pewnych granic, np. dzwonienia w porach nocnych tylko w niezwykle pilnej sprawie. Przy każdej organizacji wesela podpisuje się stosowną umowę, zawierającą wszystkie czynności, do których zobowiązuje się wedding planner. Warto, by zawierała również pewne klauzule zabezpieczające przed traktowaniem wedding plannera przedmiotowo. Odpowiednio skonstruowana umowa ochroni przed niepotrzebnym stresem obie strony.

Nie narzucaj swojego zdania

Nawet jeśli ktoś zorganizował tysiące wesel, nie może uważać się za wszechwiedzącego. Jeśli klienci nie mogą się na coś zdecydować, nie narzucaj im swojego zdania, gdyż ostatecznie chodzi o to, aby to oni byli zadowoleni, wesele było udane, a usługi konsultanta zaaprobowane i polecone kolejnym klientom.