Jakie szkła powinien nosić krótkowidz?

Jedną z najczęściej występujących wad wzroku jest rzecz jasna krótkowzroczność. Jest to poważny problem populacyjny, który dotyka wielu ludzi. Niezmiernie często związany jest z towarzyszącym astygmatyzmem, a więc implikacją optyczną nierównej powierzchni rogówki. W takiej konkretnej sytuacji trzeba dokładnie zorientować się, jaka jest wada wzroku, aby dobrać idealne soczewki dla krótkowidza.

Dlaczego powstaje ta wada?

Przyczyn krótkowzroczności można przede wszystkim upatrywać w powstawaniu gałki ocznej na etapie rozwojowym. W trakcie wzrostu organizmu niekiedy wzrost gałki ocznej nie nadąża, co też doprowadza do skupiania światła przed siatkówką, a nie w obrębie plamki żółtej. Brak skupiania światła w obrębie największego zagęszczenia fotoreceptorów jest główną przyczyną słabej ostrości widzenia i przekłada się istotnie na znaczny dyskomfort związany z codziennym patrzeniem ? szczególnie na dalsze dystanse.
Skuteczne soczewki dla krótkowidza to przede wszystkim szkła sferyczne lub asferyczne rozpraszające, czyli wklęsłe. Gdy mamy do czynienia z astygmatyzmem, wtedy konieczne jest zastosowanie soczewek cylindrycznych, które ułatwią skupianie światła w jednej płaszczyźnie i dokładnie w jednym punkcie optycznym.

Jak wygląda wizyta?

Wizyta u okulisty jest bardzo przyjemna, polecamy wizytę u specjalisty – znajdziesz go na https://www.seikovision.com/pl/. Na ogół okuliści starają się w trakcie jednej wizyty wykonać badanie okulistyczne oraz dobrać idealne okulary dla potrzeb pacjenta. Warto się dokładnie zorientować, jak wyglądać powinna korekcja okularowa i o co trzeba zadbać, aby być naprawdę zadowolonymi z jakości widzenia i zdrowego aparatu optycznego.