Najlepsze wkładki ortopedyczne na zamówienie

Kiedy lekarz zleca stosowanie wkładek ortopedycznych, z uwagi na wadę stóp, pacjenci swoje kroki kierują zazwyczaj do sklepu z artykułami medycznymi. Większość z nich oczekuje gotowych rozwiązań, jednak najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są wkładki ortopedyczne na zamówienie. Takie wkładki są bowiem idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i kształtu obu stóp. Nikt nie jest przecież taki sam, dlaczego więc mielibyśmy korzystać z takich samych wkładek ortopedycznych?

Idealnie dopasowane wkładki ortopedyczne na zamówienie

Najlepiej szukać jest miejsc, gdzie specjalista sam dopasowuje wkładki i zajmuje się ich wykonaniem. Jak to wygląda?

  • pacjent pojawia się w gabinecie (https://fororto.pl/) i przedstawia receptę od lekarza,
  • specjalista sam wykonuje badania stóp,
  • mierzy je również przy pomocy specjalistycznego komputera.

Po wykonaniu wszelkich pomiarów, wkładki robione są ręcznie, najczęściej ze skóry naturalnej, ponieważ jest to najlepszy materiał.

Jak długo czeka się na wkładki ortopedyczne na zamówienie?

Każdy sklep lub specjalista samodzielnie określa czas oczekiwania na wkładki. Wynika to z wielu różnych kwestii – dostępności materiałów, czy ilości zamówień. Zazwyczaj wkładki gotowe są już po kilku dniach i można z nich swobodnie korzystać. Warto zakładać je jak najczęściej, a po domu starać się chodzi boso i wykonywać wszystkie ćwiczenia, jakie zostały zlecone przez fizjoterapeutę. Co jakiś czas konieczna jest kontrola u lekarza, a przy stosowaniu się do zaleceń wielu wad postawy można pozbyć się na zawsze. Ważna jest systematyczność w działaniu.