Nosek w potrzebie

Wykonanie zabiegu korygowania wyglądu nosa wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta do zabiegu. Jest to zabieg chirurgiczny, który w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu może trwać od godziny nawet do trzech godzin. W tym względzie korekta nosa wymaga przygotowania się jak do każdego zabiegu chirurgicznego, gdzie niezbędne jest przeprowadzenie niezbędnych badań profilaktycznych dotyczących między innymi badań krwi a jednocześnie konsultacji anestezjologicznej.

W zależności od stopnia skomplikowania zabiegu jakim jest korekta nosa różny jest czas rekonwalescencji pacjenta. Jednocześnie pacjent decydujący się na zabieg korygowania nosa musi zdawać sobie sprawę, że efekty po zabiegu nie będą widoczne od razu. Nowy kształt nosa utrwala się przez minimum kilka tygodni. Z tego względu ważna jest psychologiczna konsultacja z pacjentem przez zabiegiem, co pozwala na przygotowanie go również do okresu rekonwalescencji.

Jakie są zalecenia lekarskie?

Przestrzeganie zaleceń lekarskich oraz stosowanie się do zasad obowiązujących po zabiegu i w czasie rekonwalescencji przynoszą wielkie korzyści samemu pacjentowi. Otóż odpowiednia pielęgnacja, higiena nosa, a także uważanie na siebie i przyjmowanie leków pozwalają szybciej dojść do pełnej formy po zabiegu. Co ważne dzięki temu szybciej można pozbyć się obrzęku i opuchlizny, które są nieodłącznym elementem pojawiającym się po każdej operacji. Już po kilku tygodniach od zabiegu można cieszyć się idealnym nosem, brakiem kompleksów i zmartwień.

Wykonywany przez wiele gabinetów?

Zabieg korekty nosa wykonywany jest dzisiaj przez wiele gabinetów medycyny estetycznej. Najlepsi specjaliści wykonują takie zabiegi rutynowo, a dodatkowo gwarantują oni świetne efekty dlatego to właśnie do nich, ustawiają się największe kolejki pacjentów.