Soczewki polaryzacyjne – po co są właściwie potrzebne?

Pomyśl o soczewkach polaryzacyjnych jako o narzędziu do poprawiania jakości wzroku podczas noszenia okularów przeciwsłonecznych. Są one szczególnie przydatne, jeśli jesteś zapalonym sportowcem, kierowcą lub znajdujesz się w sytuacji, gdy możesz zostać oślepiony przez słońce. Zanim przejdziemy do istoty soczewek polaryzacyjnych, skupmy się na chwilę na najważniejszym celu noszenia ochrony przeciwsłonecznej.

Bezpieczeństwo noszenia okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją

Promienie UV mogą być równie szkodliwe dla oczu jak dla skóry. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wybrać okulary przeciwsłoneczne, które mają taką ochronę. Ale co z soczewkami polaryzacyjnymi? Czy są jeszcze bezpieczniejsze? Nie o to chodzi. Podczas gdy one wyostrzają wzrok w sytuacjach, w których odblask może rozpraszać uwagę, same w sobie nie zapewniają dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV. Innymi słowy, nie są zdrowsze dla Twoich oczu, ale poprawiają widoczność w trakcie wielu aktywności na świeżym powietrzu.

Kiedy na pewno zdecydować się na soczewki polaryzacyjne?

Zatem, kiedy wybierasz okulary przeciwsłoneczne, pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest ochrona przed promieniowaniem UV. Ale jeśli jeździsz samochodem, aktywnie uprawiasz sport lub często znajdujesz się na wodzie lub w jej pobliżu, możesz wybrać okulary przeciwsłoneczne wzbogacone o soczewki polaryzacyjne, aby uzyskać możliwie najostrzejsze widzenie. Szukaj ich tylko w sprawdzonych sklepach okulistycznych bądź sportowych, aby nie mieć wątpliwości co do jakości.